• KREMY DO TWARZY

Krem do twarzy — sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji cery

Aby móc cieszyć się piękną, lśniącą zdrowym blaskiem cerą bez widocznych oznak starzenia i zmęczenia, należy zawczasu wdrożyć odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. O ile sam wybór specyfików może być warunkowany przez szereg indywidualnych potrzeb (np. krem napinający skórę twarzy, przeciw naczynkom itp.) cery, ich typ i przeznaczenie są czymś uniwersalnym. Czego nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji osoby w każdym wieku? Dobrego kremu nawilżającego.

Wsparcie dla warstwy hydro-lipidowej

Warstwa hydro-lipidowa to naturalna bariera ochronna skóry, która pomaga utrzymać wilgoć oraz chronić cerę przed szkodliwym wpływem zewnętrznych czynników. Jak wpływają na nią kremy do twarzy? Odgrywają kluczową rolę w zachowaniu równowagi hydro-lipidowej, co przekłada się na odpowiednio nawodnioną i nawilżoną cerę.

  • Do substancji nawadniających, a więc wiążących i zatrzymujących wodę w skórze należą m.in. kwas hialuronowy, gliceryna, trehaloza, mocznik, aloes czy algi morskie. To właśnie one odpowiadają za poziom nawilżenia cery, dostarczając wiążące cząsteczki wody w skórze substancje.
  • Składniki nawilżające to z kolei przede wszystkim substancje tłuszczowe, takie jak oleje roślinne, lanolina czy masło shea, których zadaniem jest uszczelnianie bariery hydro-lipidowej. Tworzą one na skórze warstwę okluzyjną, której zadaniem jest zatrzymywanie wody i zapobieganie jej odparowywaniu.

Krem do twarzy niezatykający porów — czym się charakteryzuje?

Przeglądając opinie dotyczące kosmetyków w sieci nietrudno trafić na określenie, że dany produkt jest niekomedogenny. Co to właściwie oznacza? Komedogenność jest skłonnością do zatykania ujść gruczołów łojowych, która przejawia się pojawianiem niedoskonałości. Jak się okazuje, w kosmetykach wykorzystuje się wiele substancji które, choć wiążą się z szeregiem pozytywnych właściwości, mogą działać komedogennie. Kremy do twarzy niezatykające porów nie zawierają w składzie dobrych, lecz obciążających skórę składników, takich jak olej ze słodkich migdałów, masło shea oraz olej kokosowy. Sprawdź produkty takich marek jak Mokosh, Alkemie, Sensum Mare czy Veoli Botanica, a z pewnością znajdziesz niekomedogenny krem do twarzy w sam raz dla siebie.

Kompleksowa ochrona przeciwstarzeniowa

Jako że bliskie są nam potrzeby wszystkich Klientów — zarówno starszych, jak i młodszych, wychodzimy naprzeciw z rozbudowanym asortymentem, w którym oprócz lekkich kosmetyków na dzień, bogatych w oleje produktów na noc czy też preparatów przeciwtrądzikowych, oferujemy też cały wachlarz specyfików dla skóry dojrzałej. Wysokiej jakości przeciwstarzeniowy krem liftingujący do twarzy to kosmetyk, który widocznie napina i wygładza drobne bruzdy będące konsekwencją upływu lat. Postaw na niezawodny krem na noc z ceramidami lub też inny preparat bogaty w szereg cennych składników przeciwstarzeniowych już dziś Zapraszamy do zakupów!